Szkolny kramik z różnościami

sobota, 16 grudnia 2017

Pokiermaszowo 2017

Kochani, już ostateczny czas na podsumowanie kiermaszu świątecznego, w którym kolejny raz pomogło mi wiele wspaniałych osób o wielkim sercu :*
Bardzo , bardzo wszystkim dziękuję:)  W tym roku znów padł rekord, uzbieraliśmy ponad 6 tys...
Stali Pomagacze sami pytali, czy już mogą przesyłać prace na kiermasz , to dopiero organizacja... Wzruszające... 
Są tacy, którzy przepraszali, że różne sytuacje  życiowe ich spotykają, i że dlatego tak mało... Łzy w oczach mam czytając takie listy, bo każdy dar na wagę złota, a przychodzą całe paczki darów... 
Tak więc wielki ukłon składam wobec wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli:) 
Tymczasem pozwólcie, że jak na gali Oscarów podziękuję wszystkim po kolei ;)
Dziękuję sklepom, które odpowiedziały na moją prośbę o wsparcie, chociaż i tu była sytuacja kiedy to p. Maria właścicielka sklepu Hobby Studio sama zadzwoniła do mnie, czy coś potrzebuję na kiermasz ;) 
Dziękuję Irenie z Craft Style i Papelii, Justynie i ekipie Na Strychu, Ani z AltairArt, Marcie ze Snip Art, ekipie Eko-Deco, ekipie Przyda Się!, ekipie Świata Stempli, Joasi z Miszmasz Papierowy, Żanecie z Digital Paper, Monice ze Studio Forty, kwiaciarni Szarotka, i jeszcze mam niezidentyfikowany sklep Moje Ledy:) Dajcie znać, kto kryje się pod tą nazwą ;)
A teraz indywidualni darczyńcy :)
Dziękuję za piękne prace i materiały:
Carmen, Oribelli, GosiKart, Tores, Cynce, MagdaLenie, Magdzie Wó-Ry, Wandzie Borys, Ani Sosnowy Gaik, Agacie Baran, Lilavati, Monice Gabler, Piaseizie, Ewie Sadowskiej, Celestial, Bożenie Baweckiej, Wiktorii Lippich-Kurek, Agnieszce Kuberskiej, Malwinku, Anecie Kurek, Irenie Walosik.
I miejscowo: Monice Ziętek za piękne bombki, choinki, kartki, Ani Chmurze za bombki kordonkowe, szyszki, koraliki, p. Aldonie Bujakowskiej za prace decoupage, Synkowi koleżanki z pracy ( sam od siebie przygotował bombeczki na kiermasz:), Kubusiowi z I klasy, który nie mógł być na kiermaszu, więc z rodzicami upiekł pierniczki i zrobił choineczki, Magdzie Łukasiewicz za pyszne chleby i suszone chipsy jabłkowe, Marcie Czajkowskiej za pyszne domowe masełko orzechowe i kubki do stroikó, p. Joasi za pieniądze na materiały, Dorocie Bernaś za zakup potrzebnych materiałów, jutę, miski, szkło, p. Kubczyk za zakup klejów, mojej córce Adze za puszki, kubki i butelki do stroików, i wszystkim, którzy zbierali dla nas szyszki, korę brzozy, przynosili firanki i koronki na choineczki, słoiczki na świeczniki...
Dziękuję z całego serca:)
Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam...
A teraz czas na moje dzieciaki i młodzież.
Kochani, jesteście nieocenieni:) Nic bym sama nie zrobiła, bez Was.
Najstarsza grupa siedziała ze mną często do późnych godzin wieczornych mimo ogromu nauki, konkursów przedmiotowych, potrafiły znaleźć czas, żeby przygotować ze mną prace na kiermasz:)
Wszystkim Wam bardzo, bardzo dziękuję :) Macie Wielkie serca:)
Dziękuję też moim koleżankom i kolegom za przygotowanie dodatkowych atrakcji trwających w czasie kiermaszu:) Za wszelką pomoc:*
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli swoją cegiełkę jestem ogromnie wdzięczna:)
A teraz fotorelacja, nie krótka..., bo sie nie da ;)
Choineczki Kubusia z I klasy:) A po lewej opakowane stoją choineczki pierwszaków:
Tu też choineczki pierwszaków, ale aparat złapał najostrzej przybranie ;)
Choineczki przygotowane w klasie II
Gwiazdki troszkę mediowane, które przygotowali moi trzecioklasiści:) Spodobał mi sie ten kurs https://mojapasja1.blogspot.com/2017/10/video-tutorial-srebrna-bombka.html, więc spróbowałam wg niego przygotować bombki w klasie:)
Zawieszki z zimnej porcelany - przygotowane przez kółko 1-3
Karteczki także przygotowane przez najmłodszych kółkowiczów:)
Zawieszki - praca przede wszystkim mojego dzielnego kólkowicza Filipa:) Przeceirał farbą akrylową a potem wszytsko sypał brokatem i nie żałował go ;)
Bombki- Wasze prace :)
świeczniki - kółkowicze od 4 klasy wzwyż;)
choineczki także...


butelki też ;)
piórniki decoupage - najstarsze dziewczyny...

stroiki - od 4kl do 3 gim- kółkowiczki oczywiście;)

wianki, jak wyżej ;)
Bombki-prace dorosłych...pudełeczka decoupage wykonane na zajęciach artystycznych, u koleżanki:)
Każdy kawałek ściany był także wykorzystany...
I tu zaczynają się Wasze prace... Może ktoś coś rozpozna?... Zdjecie pożyczone ze str szkoły, bo moje nie wyszło ;)


Zawieszki z poprzedneigo roku:) Większość wykonanych na kółku:)
Kartki moich kółkowiczek i jednego kółkowicza:) Bardzo zdolne rączki, prawda?
A tu już Wasze kartki:)
i notesy z kółka plastycznego...
Parapety też były wykorzystane maksymalnie :)
Masło orzechowe i trochę biżuterii... Kolczyki wiszące na bordowych kartonikach robiły najstarsze dziewczyny na moim kółku:)
Na koniec przedstawiam Wam Eliszkę i jej mamę Kasię:) Zawsze starają się uczestniczyć w kiermaszu:) Eliszka jest jednym z tych chorych dzieciaków, którym pomagamy:)
Tu Eliszce coś się spodobało :)
Mam nadzieję, że wytrzymaliście do końca tej długiej fotorelacji:) Następna dopiero za rok;)
Jeszcze raz za wszystko dziękuję:)
Dobrej nocy:)
PS
Ponieważ byłam teraz na L4, nie zdążę z młodzieżą przygotować podziękowań i kartek świątecznych, które w podziękowaniu za kiermasz co roku wysyłałam. Przykro mi bardzo. Dlatego tą drogą życzę Wam wszystkiego co najpiękniejsze na Święta i na cały Nowy Rok:)